Chcesz wyjaśnić pracownikom PPK?

Możemy Ci pomóc!

Potrafimy tworzyć czytelne prezentacje i animacje, które rozwieją wątpliwości pracowników. Z nami przedstawisz PPK w sposób przejrzysty i przystępny.

Sylwetki wycięte z papieru

PPK start!

Od 1 lipca 2019 r., do Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) mają przystąpić najwięksi pracodawcy, zatrudniający powyżej 250 pracowników. Najpóźniej, bo w połowie 2020 r., małe firmy oraz jednostki sektora finansów publicznych.

 

W związku z PPK pojawi się szereg sytuacji, w których pracodawca będzie musiał poinformować pracownika o warunkach uczestnictwa w PPK.

 

Tradycyjne materiały można z powodzeniem uzupełnić dobrze przygotowaną animacją, która pomoże pracownikowi zrozumieć jak działają Pracownicze Plany Kapitałowe.

PPK na smartfonie

Informacja dostępna zawsze i dla każdego

Na stronie firmowej

Informować można na wiele sposobów, jednak najskuteczniej jest stworzyć pakiet informacji dostępny dla każdego pracownika w dowolnie wybranym przez niego momencie. Strona firmowa to dobre miejsce na umieszczenie krótkiej animacji.

Na telefonie lub tablecie

Materiały umieszczone w sieci firmowej staną się natychmiast dostępne na wielu urządzeniach. To bardzo duże udogodnienie. Pracownicy mogą przeglądać materiały informacyjne 24 godziny na dobę. A w razie dalszych pytań skontaktować się z działem HR.

Konsultacje z pracownikami

Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych zobowiązuje pracodawców do wybrania instytucji finansowej. Przed rozpoczęciem rozmów z pracownikami, warto przygotować informacje, wyjaśniające na czym polega program i co z niego wynika dla pracownika.

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna

Obecnie blisko połowa badanych nie wie, czy w jego organizacji są prowadzone przygotowania do PPK. Przejrzysta i prosta komunikacja na temat zasad funkcjonowania programu będzie wspierać budowanie pozytywnego wizerunku pracodawcy.

Komunikacja powdrożeniowa

Elementem wdrożenia PPK jest obsługa systemu przez pracowników działu HR. Zbieranie informacji, wyjaśnianie zasad programu kolejnym zainteresowanym oraz  informowanie o naliczaniu wpłat. Tu również przydadzą się materiały informacyjne przygotowane w poprzednich etapach.

Jak poinformować pracowników?

 

Animacja jako pomoc dla pracodawcy

Pracodawca nie może mówić pracownikowi wyłącznie gdzie i jak ma inwestować, ani składać obietnic zysków. Przede wszystkim powinien rzetelnie poinformować o samym programie.

 

Udostępnienie pracownikom animowanego filmu wyjaśniającego zasady działania Pracowniczych Planów Kapitałowych może bardzo ułatwić komunikację z pracodawcą.  To również przygotowanie pracownika do zadawania pytań i rozwiewania wątpliwości dotyczących PPK. Animacja to dobry sposób na nawiązanie rozmowy o nowych przepisach oraz ułatwienie dalszej komunikacji działom HR.

Jak możemy pomóc?

Animacja to narzędzie multimedialne pozwalające przedstawić zagadnienie w sposób, który wskaże jego zalety i pozwoli zrozumieć zasadę działania. Jest też metodą, dzięki której można przygotować jasny i przejrzysty instruktaż.

Doradzimy jak wybrać format, czas i optymalną realizację.

Nasze biuro.

Telefon.

Mail.

Angiris Sp. z o.o.

ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa



 + (48) 507 257 357

 + (48) 792 955 769



Napisz do nas!

Wysyłanie...

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

Wysłano!

© 2019 Angiris

Angiris Sp. z o.o., ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem: 0000662498, NIP: 525-269-84-22

Logo Linked In Logo Linked In Logo Linked In Logo Linked In
angiris
Sylwetki wycięte z papieru
PPK na smartfonie
angiris
Sylwetki wycięte z papieru
PPK na smartfonie
Sylwetki wycięte z papieru
PPK na smartfonie
Sylwetki wycięte z papieru
PPK na smartfonie
Logo Linked In Logo Linked In Logo Linked In Logo Linked In
  • 
angiris